Projekt Zdrowie Wadowice
Umów się na wizytę

Regularność posiłków – klucz do szczupłej sylwetki

Chcąc pozbyć się nadmiarowych kilogramów zazwyczaj staramy się zmniejszyć ilość posiłków. Z łatwością i zadowoleniem z siebie wytrzymujemy godziny w pracy o jednym małym posiłku. Po powrocie do domu pojawia się syty obiad, w głowie myśl, że w końcu trzeba coś zjeść, a przecież te dwa posiłki dziennie to tak niedużo kalorii, na pewno schudnę. Mijają dni, a waga ani rusz, i kolejna myśl co się dzieje? Przecież ja tak mało jem…

Jeżeli należysz do osób myślących i działających w ten sposób to wyrządzasz niedźwiedzią przysługę swojemu organizmowi. Rzadkie przyjmowanie posiłków powoduje zmniejszenie tempa metabolizmu i mobilizację organizmu do odkładania zapasów. Badania wykazały, że osoby spożywające 1-2 obfite posiłki dziennie mają zwiększone stężenie we krwi enzymów odpowiedzialnych za tworzenie tkanki tłuszczowej.

Spożywanie 4-5 mniejszych posiłków w równych odstępach czasu stymuluje przemianę materii, dzięki czemu organizm powoli zaczyna pozbywać się nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Reguluje się też poziom cukru w krwi, zapobiegając tym samym napadom głodu i chęci na słodkie przekąski.

Ważne jest, aby pierwszy posiłek pojawił się jak najwcześniej po przebudzeniu. Zjedzenie odpowiedniego posiłku przed wyjściem do pracy czy szkoły pobudzi do działania i zapewni odpowiednią koncentrację.

Kolejne posiłki powinny następować po sobie w odstępach około trzygodzinnych.

Korzyści płynące z takiego rozkładu to m.in. :

Zdrowe odchudzanie to najlepsza opcja dla naszego organizmu. Regularność odgrywa kluczową rolę podczas kuracji odchudzającej. Warto zapamiętać wymienione wyżej zasady, by umieć rozsądnie stracić nadmierne kilogramy.

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy